Don Bosko založil Associazione di Maria Ausilliatrice (ADMA) – Sdružení Panny Marie Pomocnice, a to v Turíně dne 8. dubna 1869. Letos je to tedy 150 let od vzniku. Sdružení je společenství lidí, kteří prožívají, rozšiřují a prohlubují úctu k Eucharistii a k Panně Marii Pomocnici tak, jak to popisuje sen Don Boska „ O dvou sloupech“. Je to druhá organizace, kterou založil Don Bosko pro pokračování a rozšiřování svého díla. Chtěl co nejvíce lidí zapojit do poslání a spirituality salesiánské kongregace.

(Pozn. Dne 18. prosince 1859 svolal Don Bosko do svého pokojíku nejbližší spolupracovníky a založil s nimi Společnost sv. Františka Saleského (Salesiánskou kongregaci – SDB). Sdružení salesiánů spolupracovníků ASC je třetí větev salesiánské rodiny, kterou založil svatý Jan Bosko v roce 1876. Soustřeďuje ty křesťany, kteří chtějí v salesiánském duchu společně pracovat pro druhé, zejména pro mládež a obyčejné lidi.)

Charakteristickým znakem „Sdružení“ je obnovovat a oživovat mariánské pobožnosti, zvláště modlitbu růžence, připomínku Panny Marie Pomocnice vždy 24. v měsíci a modlitby novény před mariánskými svátky.